ОБИД ЗА „ТЕШКА КРАЖБА“ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО РАДОВИШ

На 22.04.2020 во 23.40 часот во Полициска станица Радовиш се лишени од слобода А.С. (33) од Штип и Е.Б. (18) од Радовиш, кои од страна на полициски службеници од Полициска станица Радовиш биле затекнати при обид да извршат „тешка кражба“ на ул.„Коџа Баир“ во Радовиш.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Информираат од СВР Струмица


About the author /


Related Articles

Временска прогноза