УМЕРЕНО ОБЛАЧНО СО УСЛОВИ ЗА ДОЖД ПОПЛАДНЕ

Денешниот ден ќе биде со умерено облачно и топло време.

Слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен кон Повардарието. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава на град. УВ=7

Температурата ќе се движи од 19-29 степени. Во Радовиш слично време со температура до 29 степени. Утре и во четврток се очекува пообилни врнежи од дожд .

 

 


About the author /


Related Articles

Временска прогноза