ДЕНЕС ЌЕ ИМА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈОТ НА ДЕЛНИЦАТА ШТИП-РАДОВИШ, КАЈ „ПИЛАВ ТЕПЕ“, ПОРАДИ МИНИРАЊЕ

Денес 12:40 часот на патот Штип-Радовиш, кај „Пилав тепе“, поради минирање, сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза