ОДЛОЖЕНО МИНИРАЊЕТО – ПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ ОСТАНУВА ОТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ

Патот Штип-Радовиш ќе остане отворен за сообраќај, бидејќи планираното минирање е одложено, информираат од АМСМ.

Претходно беше најавено дека патот од 12:40 часот ќе биде затворен во двата правци.


ИЗВЕСТУВАЊЕ: Според информацијата од изведувачот на работи „ШТРАБАГ АГ“ на експресниот пат Штип-Радовиш, кај м.в.„Пилав тепе“, денес нема да се изведува минирање и сообраќајот ќе се одвива непречено во двата правци без прекини и застои.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза