ПРОТОКОТ НА ПАТНИЦИ СЕ НОРМАЛИЗИРА СЕ ОТВОРААТ АЕРОДРОМИТЕ, И СИТЕ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

Со одлука донесена од Владата на вчерашната 72 седница од петок, 26 јуни, се отвораат сите копнени гранични премини, а од 1 јули и аеродромите.

Владата донесе одлука од 1 јули, среда, да бидат отворени за сообраќај Меѓународниот аеродром Скопје и на Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид. Согласно овие одлуки Владата  донесе одлука да биде укината забраната за организиран превоз, која исто така стартува од 26 јуни.

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза