СОНЧЕВО И ТОПЛО СО МОЖНОСТ ЗА ЛОКАЛЕН ДОЖД

Денешниот ден повторно ќе преовладува сончево и топло време со умерена локална облачност, со можност попладне за локален краткотраен дожд, грмежи и појава на град со умерен ветер од западен и од северозападен правец.

Дневни температури од 16 до 28 степени, а во Радовиш и околината времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност со услови за локален краткотраен дожд и грмежи и максимална температура 28 степени.

И оваа недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате

согласност на нaведените Услови за користење.


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза