УСЛОВИ ЗА ПОРОЕН ДОЖД – денешната временска прогноза

Облачно и нестабилно со услови за пороен дожд не очекува денес, на повеќе места грмежи и засилен ветер и пообилни врнежи, наместа во форма на невреме со електрични празнења и засилен ветер.

Минималната температура ќе биде од 16 до 18, а максималната во интервал од 20 до 22 степени целзиусови, со УВ индекс 7.

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза