УШТЕ 20 СООДВЕТНИ МЕРКИ, ЗА ЛИЦА И НЕПОЧИТУВАЊЕ НА УРЕДБАТА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (15/16.06.2020) по однос на уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 61 лице, од кои 24 на подрачјето на Гевгелија, 20 на подрачје на Радовиш , 11 во Струмица и 6 на подрачје на Валандово не ја почитувале истата и ќе следуваат соодветни мерки.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се констатирани непочитувања на мерката.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате

согласност на нaведените Услови за користење.


 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза