11 РАДОВИШAНИ СО СООДВЕТНИ МЕРКИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ УРЕДБА „ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО“

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21/22.06.2020) по однос на уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 71 лице, од кои 24 на подрачјето на Гевгелија, 14 на подрачје на Струмица, 12 во Валандово и 11 во Радовиш не ја почитувале истата и ќе следуваат соодветни мерки.
Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се констатирани непочитувања на мерката.

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза