Внимание! ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ НА ПАТОТ И ВЛЕЗОТ ВО РАДОВИШ (фото)

Изминатите денови и денес се одвиваат интензивни градежни активности на патот Радовиш-Штип, и тоа на „петлата“ при влез во Радовиш при што сообраќајот се пренасочува преку стариот влез и излез на Радовиш. 

Се препорачува бавно и внимателно возење на оваа делница.


Исто така во известувањето на АМСМ се информира дека Штрабаг АГ известува дека изведува градежни активности на експресен пат А4 делница Штип – Радовиш. Се препорачува до возачите внимателно да пристапуваат на оваа делница и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација.

 

`

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

About the author /


Related Articles

Временска прогноза