ПОВТОРНО ДЕПОНИИ! ПОВТОРНО СЕ ЧИСТИ НА ПАТОТ КОН ПЛАЧКОВИЦА.. (фото)

Повторно денес се расчистуваа дивите депонии на патот кон планината Плачковица.

Овие депонии кои ги прават несовесни граѓани во изминатиот период беа чистени и санирани повеке пати, но повторно и повторно се појавуваат.

Каде ни е свеста ?

 

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза