ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ РАДОВИШ-ШТИП, ПОРАДИ РАБОТИ НА ПАТОТ И МИНИРАЊЕ

Компанијата СТРАБАГ АГ на ден 27.07.2020 (понеделник) ќе врши минирање на патниот правец Радовиш – Штип, или конкретно околу место викано Пилав Тепе во период од 11:00 до 15:00 часот.

Штрабаг АГ известува дека изведува градежни активности на експресен пат А4 делница Штип – Радовиш. Се препорачува до возачите внимателно да пристапуваат на оваа делница и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација.

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза