РК РАДОВИШ СО АКТИВНИ ПОДГОТОВКИ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СЕЗОНАТА (фото)

Екипата на РК Радовиш активно работи и се реализираат тренинзи во подготвителниот период пред почетокот на новата сезона.

Тренинзите се реализираат во повеќанаменскиот спортски терен при СОУ „Коста Сусинов“ во Радовиш, а екипата е комплетна со сите играчи кои ги обновија договорите и новите имиња кои се приклучија на нашиот клуб.

Од управата најавуваат неколку пријателски-контролни натпревари пред официјално да започне Супер ракометната лига.

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

About the author /


Related Articles

Временска прогноза