СОНЧЕВО, МНОГУ ТОПЛО СО ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ

Времето во нашата држава ќе биде сончево  многу топло со локална облачност. Попладневните и вечерните часови ќе биде нестабилно на некои места со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачат до 35 степени.

Радовиш и околината времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност, дневна максимална температура ќе биде до 34 степени.

Викендот има можност за невреме проследено со силен ветер, електрични празнења и појава на град. 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза