УШТЕ 16 РАДОВИШАНИ СО СООДВЕТНИ МЕРКИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА УРЕДБАТА ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (30.06/01.07.2020 ) по однос на уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 35 лицa, од кои 16 на подрачјето на Радовиш, 11 во Струмица, пет во Гевгелија и три во Валандово не ја почитувале истата и ќе следуваат соодветни мерки.

 

 

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза