ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО И НЕСТАБИЛНО СО МОЖНОСТ ЗА ЛОКАЛЕН ПОРОЕН ДОЖД

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места, особено во централните и источните делови, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен краткотраен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Максималната температура ќе достигне 34 степени Целзиусови, а УВ=7.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза