КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

Во вторник на 18.08.2020 од 09:00 до 14:30 часот ОО Црвен крст Радовиш Ве поканува да земете учество на крводарителската акцијата

Да напоменеме дека крводарувањето не е поврзано со Ковид-19 и е сосема безбедно.
Да бидеме хумани за оние на кои им е најпотребно.
Ги замолуваме крводарителите кои ќе даруваат крв да ги почитуваат препораките за сомозаштита на Министерството за Здравство.
Ве очекуваме,

Крводарителската акцијата која ќе се одржи во просториите на Општинска организација Црвен крст Радовиш.


Биди хуман, дарувај крв, спаси нечиј ЖИВОТ.
ОО Црвен крст Радовиш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза