НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ

Денес Регулаторната комисија за енергетика ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата.

Последните две недели горивата имаа иста цена, па така ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесуваше 60,00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесуваше 62,00 ден/лит, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесуваше 52,50 ден/лит, додека малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 52,00 ден/лит.

Горивата и новите цени ќе важат од денес на полноќ.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза