ПРОНАЈДЕНИ 14 МИГРАНТИ НА САМИОТ ВЛЕЗ ВО РАДОВИШ

Пронајдени 14 мигранти во близината на бензинска пумпа во Радовиш

На булеварот Александар Македонски, во близината на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници пронашле 17 мигранти, од кои 13 од Пакистан и четворица од Кашмир. Лицата се предадени за понатамошна постапка на полициски службеници за гранична контрола и граничен надзор во Ново Село.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза