СУДИР НА КАМИОН И КОМБАЈН НА МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ РАДОВИШ-ШТИП КАЈ ТОПОЛНИЦА

Во прекин беше сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип поради сообраќајна несреќа во која учествувале камион и комбајна синоќа од 19:45  часот

Несреќата се случила во близина на селото Тополница, а според првичните информации од СВР Струмица нема тешко повредени.

Според СВР Струмица, полицијата изврши увид на местото на несреќата и собраќајот продолжи да се одвива по алтернативни патишта, денес се очекува повеќе детали за оваа несакана несреќа.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза