НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ СО МОЖЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ ПОПЛАДНЕ

Денес времето претежно ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Во Македонија попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 28 до 32 степен.

Радовиш ќе има сончево со мала до умерена облачност време, попладне со можни услови за краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 17 а максималната ќе достигне до 32 степен.

Во попладневните часови и наредните деово ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, потопло и стабилно време се очекува кон крајот на наредната недела.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза