НАМАЛУВАЊЕ НА ДНЕВНАТА ТЕМПЕРАТУРА ЗАПОЧНУВАЈКИ ОД ДЕНЕС

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен претежно североисточен ветер не очекува и денес.

Услови за појава на краткотраен дожд во југозапасниот дел и минималната температура од 9 до 19, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени, јавува УХМР.

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 34 степен. Повремено ќе се зголемува облачноста и благо ќе се намалува дневната температура започнувајки од денес.

Следните денови попладне претежно ќе има услови за краткотрајна локална нестабилност со пороен дожд и грмежи и умерен до засилен северен ветер.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

Related Articles

Временска прогноза