ЗАВРШЕН УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПРОЕКТ – ИЊЕВО ДОБИ УШТЕ ЕДНА УЛИЦА

Општина Радовиш продолжува со вложување во инфраструктурата.

Ињево ја доби третата улица, трета реализирана во последните три години кои се реализирани во оваа населено место. Продолжува реализацијата и на уште голем број инфраструктурните проекти, информираат од општина Радовиш.

 

Село Ињево: две нови улици

"Почеток има, крај нема" -вели еден коментар од вчера! 🙂 Новите две улици во с.Ињево. Овде нема да застанеме! #ЧекорПоЧекор #Ињево #ОпштинаРадовиш

Julkaissut Герасим Конзулов Tiistaina 22. syyskuuta 2020

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза