КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ НА ТАБЛИ НА МОТОРНО ВОЗИЛО

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против А.И.(31) од с.Никуштак, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 05.08.2020 во Радовиш, на место викано „Агромакедонија“, полициски службеници извршиле преглед на патничко моторно возило „сеат алхамбра“ и констатирале дека пријавениот не поседува документи за возилото и го управувал со импровизирани регистарски ознаки.

 

*фото Архива


 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

About the author /


Related Articles

Временска прогноза