ПРЕВОЗНИЦИ НА ОПШТИНСКИ ЛИНИСКИ ПРЕВОЗ ОД УТРЕ МОЖЕ ДА ГО КОРИСТАТ НОВОИЗГРАДЕНИОТ ПАРКИНГ

Општина Радовиш ги известува сите превозници на општински линиски превоз на патници дека од утре може да го користат новоизградениот паркинг простор за оваа намена.

Овој паркинг простор се наоѓа на Кеј „8-ми Септември“ во близина на СОУ „Коста Сусинов“.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза