ФК ПЛАЧКОВИЦА ВО ТРЕТОТО КОЛО ПРОТИВ ФК СЛОГА ОД ВИНИЦА

ФК Плачковица во сабота на 12.09.2020 год. на Градскиот станион во Радовиш ќе го одигра третото коло од Втората фудбалска лига (Исток), во Радовиш гостува екипата на ФК Слога од Виница кој е нов второлигаш од оваа сезона.

Нашиот клуб имаше простор и време да се подговтви и ги склопи коцките после одиграните два натпревари и претпрените два порази и тоа на домашен терен во првото коло од ФК Тиквеш и второто коло во Штип од ФК Брегалница.

Останува да видиме дали фудбалерите во овој натпревар ќе одиграт борбено од срце, и не израдуват со првите бодови од оваа сезона. И овој натпревар ќе се одигра без публикапоради мерките за безбедност донесени од ФФМ.

Терминот на одигрување е во 16.00 часот.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза