ПОЛОЖЕН ВЕНЕЦ ОД СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА МАКЕДОНИЈА“

На свечен начин на спомен обележјето за независноста на Република Македонија пред зградата на општина Радовиш беше одбележан 8 Септември – денот на независноста на Македонија.

Положен беше венец од свежо цвеќе во име на целокупната општествено-политичка јавност, од страна наГрадоначалникот Герасим Конзулов и делгација на Рудникот Бучим.

Честитка по повод Денот на незвисноста од име на Градоначалникот на општина Радовиш беше упатена до сите граѓани од општината и Република Македонија

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

About the author /


Related Articles

Временска прогноза