ФК ПЛАЧКОВИЦА НА ГРАДСКИ ПРОТИВ ФК РОСОМАН

Во сабота ФК Плачковица ќе го одигра петтото коло во Втората фудбалска лига (Исток), во Радовиш гостува новиот второлигаш екипата на ФК Росоман од Росоман.

 

ФК ПЛАЧКОВИЦА – ФК РОСОМАН
Натпревар од 5-то коло во Втората фудбалска лига (Исток)

Градски стадион Радовиш – 26.09.2020 год. Почеток 15.30 часот.
И овој натпревар ќе биде одигран без публика.

 

ФК Плачковица претходното коло во Прилеп дојде до првиот бод оваа сезона, одигра реми 0-0 со екипата на ФК Победа.

Третолигашите според најавите требаше да започнат во недела, ФК Детонит требаше да гостува во Берово кај екипата на ФК Малеш, додека ФК Раклиш  домаќин, но сеуште нема никаква потврда дали ќе се започне оваа првенство.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза