РАДОВИШАНИ ПОВТОРНО ХУМАНИ! – 44 дарители од вчерашната крводарителска акција во Радовиш

Вчера во просториите на ОО Црвен крст Радовиш се одржа крводарителска акција во соработка со Службата за трансфузиона медицина од Скопје.

44 наши сограѓани даруваа крв во вчерашната крводарителска акција со што повторно покажаа дека Радовиш и радовишани се хумани граѓани.

Голема благодарност до сите крводарители од Општина Радовиш кои уште еднаш ја покажаа својата хуманост искажуваат од ОО Црвен крст Радовиш.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови за користење

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза