НОВИ ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ ЛЕД СВЕТИЛКИ (фото)

Целото улично осветлување ќе биде обновено, деновиве се поставуваат и се врши замена на старите улични светилки со нови енергетски ефикасни ЛЕД од светски познатиот бренд THORN.

Инвестиција во вредност од 1.6 милиони евра поддржана од ЕБОР преку ЕСКО модел на јавно-приватно партнерство.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


Related Articles

Временска прогноза