РАБОТНА СРЕДБА НА ПРЕТСТАВНИЦИ ОД ОПШТИНА РАДОВИШ СО ЗАМЕНИК МИНИСТЕРОТ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛНА ПОЛИТИКА

Заменик на министертата која раководи со Министерството за труд и социјална политика Енвер Хусејин денес имаше работна средба и официјална посета од претставници на општина Радовиш.

На оваа средба нашите претставници и заменик министерот Хусејин кој е по потекло од нашиот град имаа разговори за соработката помеѓу двете институции и за планираните проекти на општината.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза