РАКОМЕТОТ ПО ЕДЕНОМЕСЕЧНА ПРИНУДНА ПАУЗА ПРОДОЛЖУВА

Ракометната Суперлига по принудната пауза поради проблемите кои ги предизвика пандемијата со коронавирусот ја продолжува сезонската трка за бодви.

Денес се натпреварите во 18.30, РК Охрид – РК Радовиш и РК Астраион – РК Струга кои се закажни да се одиграат.

На тестовите кои се одржаа во претходните два дена било констатирано дека суперлигашите имале мал број на заразени со ковид-19 и постојат услови за рестартирање на ракометот во Македонија.

РК Пролет, сеуште има голем број на позитивни членови на коронавирус, па не се знае дали во недела каде што според календарот ќе се одигра натпреаврот со РК Радовиш кој нашиот клуб треба да е домаќин.

  Групата А одигра досега  две кола, додека во групата Б се одиграа четири кола

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови
About the author /


Related Articles

Временска прогноза