СООДВЕТНИ МЕРКИ ЗA 15 ЛИЦА ОД РАДОВИШ ПОРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА УРЕДБАТА ЗА ЗАДОЛЖИТЕЛНО НОСЕЊЕ ЗАШТИТА НА ЛИЦЕТО

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (08.10/09.10.2020), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 52 лица не ја почитувале, од кои по 15 во Радовиш и 14 во Струмица и 8 во Гевгелија и ќе следуваат соодветни мерки.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


About the author /


Related Articles

Временска прогноза