НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА ОД ПОЛНОЌ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе извести и соопшти за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Цената на бензините минатат недела се намали за 0,50 денари, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1 денар.

 

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


  

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза