ОДРЖАНА УШТЕ ЕДНА ХУМАНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

Вчера во просториите на ОО Црвен крст Радовиш беше реализирана крводарителска акција во соработка со Службата за трансфузиона медицина.

На оваа крводарителска акција се одзваа голем број на крводарители. Од ОО Црвен крст истакнуваат голема голема благодарност до сите крводарители  кои уште еднаш ја покажаа својата хуманост.

 

ОО Црвен крст


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


  

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза