ДОНАЦИЈА НА ТАБЛЕТИ ЗА УЧЕНИЦИ ОД СОЦИЈАЛНО-РАНЛИВИ СЕМЕЈСТВА

Вчера од страна на Градоначалникот Конзулов беа доделени 13 таблет компјутери на ООУ „Никола Карев”.

Ученици од социјално-ранливи семејства кои се соочуваат со недостиг на соодветни услови за следење на далечинска настава ќе ги добијат овие таблети.

Од општината истакнаа благодарност до компанијата која ги донираше овие таблети.

 

Фото: Општина Радовиш


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 
  

 

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза