ЕЛИМИНАЦИСКОТО КОЛО ВО „НАЦИОНАЛНИОТ КУП“ – РК МЕТАЛУРГ РА СО РК РАДОВИШ

Вчера Ракометната федерација на Македонија (РФМ)  со жрепка ги одреди двојките од елиминациското коло во националниот куп.

Нашиот клуб РК Радовиш во купот ќе одигра со РК Металург РА, теминот на одржување на првото коло ќе се играат на 24 и 25 февруари, а победниците ќе формираат четири четвртфинални групи.

Првопласираните во групната фаза ќе обезбедат место на завршниот турнир, што е на програмата од 21 до 23 мај.

РК Металург РА – РК Радовиш


Куп на Македонија – двојки: РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7, РК Преспа 2015 – РК Струга, РК Еурофарм Пелистер 2 – Јехона, РК Металург РА – РК Радовиш, РК Пролет 62 – ГРК Борец, МРК Куманово – РК Металург, РК Астраион Хендбол – РК Македонија ЃП, РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје, РК Прилеп – РК Аеродром, РК Вардар 1961 – РК Текстилец, РК Младост 1977 – РК Скопје 2020, РК Риниа М – РК Работнички, РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино, РК Шампион – ГРК Тиквеш, РК Делчево Вардар – ГРК Охрид, РК Јуниор К. В – РК Драчево.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза