ПРОДОЛЖУВА СОБИРАЊЕТО НА ПОТПИСИ ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС

Собирањето на потписи продолжува, од ОК ВМРО-ДПМНЕ и денес најавуваат собирање на потписи во центарот на Радовиш.

Со пораката „Јас потпишав, Потпиши се и Ти! Да кажеме НЕ на наместен ПОПИС!  Да спречиме кражба, да ја тргнеме политиката од статистиката во саботата во Радовиш за три часа беа собрани 1.200 потписи, од вкупното 25.000 потписи во цела Република Македонија, благодарност до секој еден граѓанин за поддршката се вели во информацијата од ОК ВМРО-ДПМНЕ Радовиш.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза