ПЕТАР АЧИМОВИЌ ВО РАДОВИШ -ВИСОКИОТ СРБИН ДОАЃА ВО РК РАДОВИШ

Во пресрет на продолжетокот од сезоната и Плеј аут завршницата нашата екипа РК Радовиш продолжи да го формира ростерот и се комплетираше со нов лев бек Петар Ачимовиќ од Србија.

 Петар Ачимовиќ, високиот бек 194 сантиметри  кој досега играше во соседна Грција и тоа кај повеќе клубови , Зафиракис Науса, Арион Птолемајада и Архелаус Катерини.

Да им посакаме успех на нашите ракометари.

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза