СТАРТУВА ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА СО НАТПРЕВАРИТЕ – ФК ПЛАЧКОВИЦА ГОСТУВА ВО ГЕВГЕЛИЈА

Во Сабота стартува Втора Фудбалска Лига (Исток) со натпреварите, продолжува со 17-то коло, нашата ФК Плачковица гостува во Гевгелија каде од 14.00 часот ке го одигра натпреварот со домашниот ФК Кожуф.

 

17 коло натпревари

ФК Осогово  – ФК Каменица Саса

ФК Слога 1934  – ФК Кит Го

ФК Брегалница“ – ФК Победа

ФК Тиквеш  – ФК Росоман

ФК Кожуф  – ФК Плачковица

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза