ЗАПОЧНУВА СУПЕР РАКОМЕТНАТА ЛИГА – РК РАДОВИШ ГОСТУВА ВО СКОПЈЕ

РК Радовиш во недела гостува во Скопје, каде што ќе го одигра првиот натпревар од Плеј Аут разигрувањето со домашната екипа на РК Работнички.

 

Во СРЦ „Јане Сандански“ нашите ракометари ќе треба да покажат дека во оваа несреќна сезона им беше побегната завршницата и „Плеј оф“ разигрувањето, против домаќинот Работнички нетреба ни да размислуваме за ништо освен за убедлива победа имајки предвид дека екипата е засилена со искусни и квалитетни ракометари.

 

СРЦ „Јане Сандански “

Почеток 14 часот, натпреварот ќе може да се проследи и во живо Live Stream преку каналот на Ракометната федерација.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


  

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза