ПЛАЧКОВИЦА ДОМАЌИН НА ОСОГОВО

ФК Плачковица во првиот натпревар како домаќин од пролеттниот дел на првенството  во Радовиш го пречекува ФК Осогово од Кочани.

Натпреварот е закажан во Сабота со почеток од 14.00 часот. Според протоколите и овој натпревар ќе се игра на Градскиот стадион без присуство на публика.

Овој е втор натпревар на нашата Плачковица, минатиот викенд оставри позитивен резултат и се врати со бод од Гевгелија, со домашната екипа ФК Кожуф одигра нерешено 0-0.

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 


 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза