ППК РАДОВИШ ЗАПОЧА СО УБЕДЛИВА ПОБЕДА

Понг-понг лигата по подолго време започна, се одигра првото коло од пролетната сезона на Суперлигата.

Најдобрите македонски екипи се сретнаа во Скопје во рамки од десеттото коло од националниот шампионат, во кое екипите кои беа фаворити извојуваа сигурни победи, ППК Радовиш со убедливи 4-0 ја совлада екипата на Крива Паланка.


10. коло

Работнички – Телеком Нец 4-2
Вардар – Шампион ФА 2-4
Струга – Телеком Нец  2 одложена
Младост – Младост 96 1-4
Радовиш – Крива Паланка 2007 4-0


 

Одиграни кола:
I – коло: Крива Паланка 2007 == 2 : 4 == Радовиш , 13.09;
II – коло: Работнички == 4 : 0== Радовиш , 20.09;
III – коло: Радовиш == 3 : 4 == Младост, 20.09;
IV – коло: Струга == 3 : 4 == Радовиш , 27.09;
V – коло: Радовиш == 1 : 4 == Вардар, 27.09;
VI – коло: Телеком НЕЦ == 3 : 4 == Радовиш , 04.10;
VII – коло: Радовиш == 2 : 4 == Шампион ФА, 04.10;
VIII – коло: Телеком НЕЦ 2 == 4 : 2 == Радовиш , 18.10;
IX – коло: Радовиш == 0 : 4 == Младост 96, 18.10;

 

 

*фото Архива


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза