РК ВАРДАР, РК РАДОВИШ, РК АСТРАИОН, РК ТИКВЕШ ВО „ГРУПА В“ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

РК Радовиш денес ги доби противниците за претстојните натпревари од Купот на Македонија.

Преку ждрепка во просториите на Ракометната федерација беа извлечени т.н. четвртфинални групи од машкиот Куп.

РК Радовиш првиот натпревар ќе го игра со струмички Астраион, победникот во вториот круг ќе игра со РК Вардар – македонскиот и европски шампион.

 

ГРУПА В:

Астраион – Радовиш, Вардар – Тиквеш

 


ГРУПА „А“ Металург – Е. Пелистер 2 и Г. Арт КЛ7 – Работнички

ГРУПА „Б“: Е. Пелистер – Младост 1977 и Т. Пролет – Прилеп

ГРУПА „В“: Вардар – ГРК Тиквеш и Радовиш – Астарион

ГРУПА „Г“: Охрид – Струга и Бутел Скопје – Јуниор Кисела Вода

*фото Архива

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза