ТОПЛО ДО ПЕТОК -ВИКЕНДОТ МОЖНОСТ ЗА ДОЖД, ВЕТЕР И ГРМЕЖИ

Промена на времето се очекува од петок и во деновите од викендот. Ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и пообилни. Локално ќе наврнат и над 20 литри на метар квадратен.

Синоптичарите најавуваат и грмежи и засилен ветер. Поради продор на постудена воздушна маса во недела на планините и на некои повисоки места се очекуваат врнежи од снег и позначително опаѓање на дневните температури.


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза