СПОРТСКИ ВИКЕНД: РАДОВИШКИТЕ ЕКИПИ ПРЕД ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК

Викедот што претстои е богат со спортски активности и настапи на нашите клубови во системот на натпреварувања каде што учествуваат.

 

ФК Плачковица во недела ќе се обиде да оствари поволен резултат со цел опстанок во Втората лига, во Радовиш ни гостува екипата на ФК Кит Го од Пехчево.
Терминот на одржување е 15 часот, а љубителите на спортот ќе можат да го проследат натпреаврот преку каналот на ФФМ во живо.

РК Радовиш гостува во Прилеп каде што после двата порази на гостински терен во Скопје од РК Работнички и на домашен терен од РК Младост од Боганци ќе се обиде да извојува победа и го задржи Суперлигашкиот статус за следната сезона.

ФК Раклиш во сабота е домаќин на ФК Тиверија од Струмица во вториот натпревар во оваа пролеттна сезона, прв на домашен терен со термин на одигрување во 15.00 часот.

Детонитци гостуваат во Берово кај претендентот за освоојување на место и влез во Втората лига ФК Малеш. 
ФК Детонит е во топ форма и најавуваат уште една победа во Берово, и освојување на шампионската титула во Третата фудбалска лига.
*фото: Архива

 

Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 


 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза