АСФАЛТИРАЊЕ НА КРАК ОД УЛИЦАТА „ПЛАЧКОВИЦА“

Денес се асфалтираше крак од улицата „Плачковица“ во Радовиш. 

Асфалтирањето ќе се реализира денес и утре со планираните два слоја на асфалт.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза