ВЕЛИКИ ПЕТОК И ВТОР ДЕН ВЕЛИГДЕН НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ

Велики Петок и втор ден Велигден ќе бидат неработни денови.

Согласно Законот за празници, петок, 30-ти април, Велики петок е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Додека пак, понеделник, 03-ти мај, вториот ден Велигден е неработен за сите граѓани.

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

Related Articles

Временска прогноза