ЖАЛБА ОД ГЕРМАНЦИТЕ, ЌЕ СЕ ПРЕИГРА НАТПРЕВАРОТ СО МАКЕДОНИЈА!

Се радувавме на победата, но изгледа за џабе!

Нашата македонска репрезентација со 2:1 ја победи Германија и тоа сред Дуисбург, во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар.

Германските медиуми коментираат дека ова е голема срамота за нив и сигурно дека би сакале уште одма мечот да се преигра за да покажат дека може да победат, но такво нешто нема да се случи.

Капитенот Горан Пандев погоди за 1:0, а откако Германија израмни од пенал преку Гундоган, во 86 минута, нова радост на Македонија донесе дијамантот Елиф Елмас за водство и конечна победа од 2:1.

Насловот е само една првоаприлска шега во чест на денот на шегата. Тоа што не е шега е дека Македонија го победи четирикратниот светски и трикратен европски првак Германија.

Македонија е со вас! 

 

АПРИЛИ ЛИ ЛИ !!!!


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза