КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА

Почитувани сегашни и идни крводарители,

Црвен крст Општинска организација Радовиш Ве поканува да земете учество на крводарителската акцијата која ќе се одржи на 12.04.2021 година (понеделник) во просториите на Општинска организација Црвен крст Радовиш со почеток од: 09:00 до 15:00 часот.

Да напоменеме дека крводарувањето не е поврзано со Ковид-19 и е сосема безбедно.
Да бидеме хумани за оние на кои им е најпотребно.

Ги замолуваме крводарителите кои ќе даруваат крв да ги почитуваат препораките за сомозаштита на Министерството за Здравство.

Ве очекуваме,
Биди хуман, дарувај крв, спаси нечиј ЖИВОТ.
Црвен крст, општинска организација Радовиш

 


Преземањето содржини и фотографии од порталот RadovisNews.mk значи дека давате согласност на нaведените Услови


 

 


 

 


 

 

 

 

About the author /


Related Articles

Временска прогноза